pátek 27. února 2015

Nafukovací banán v Rotterdamu údajně nebyl projev rasismu

Nizozemská policie v Rotterdamu zajistila celkem 42 fanoušků před a po skončení čtvrtečního odvetného souboje šestnásťfinále Evropské ligy mezi domácím Feyenoordem a AS Řím. V policejním prohlášení uvádí spokojenost se zvládnutím náročného dne. Muži zákona se soustředili zejména na prevenci proti možným násilnostem obou fanouškovských táborů. Před týdnem v Římě se stovky přívrženců nizozemského týmu dopouštěli výtržností ve městě a policie musela v nejednom případě použít donucovací prostředky.

Fanoušci se však předvedli i přímo během zápasu na stadionu De Kuip, který museli pro vhozené předměty na trávník na začátku druhého poločasu přibližně na 15 - 20 minut přerušit. Domácí příznivci těžce nesli zejména vyloučení útočníka Mitchella Te vředy v 54. min. Když na hrací ploše přistály zapalovače či jiné předměty, francouzský rozhodčí Clément Turpin přerušil zápas a poslal hráčů do kabin. To vše se událo za stavu 1: 0 pro Římany, kteří v té chvíli virtuální postupovali. Po návratu na trávník domácím stačily tři minuty, aby skórovali a zásahem Elvise Manuel vyrovnali skóre z obou vzájemných zápasů šestnásťfinále na 2: 2. V téže 57. min rozhodčí Turpin ukázal červenou kartu i druhému hráči Feyenoordu, tentokrát však na lavičce sedícímu náhradnímu gólmanovi Erwinovi Mulderovi, zřejmě za neadekvátní komentáře na adresu rozhodčího. Hosté odpověděli do tří minut - síť napůl křídelník a opora aktuálního šampiona Afrického poháru národů Pobřeží slonoviny Gervinho. A protože další gól navzdory šancím na obou stranách nepadl, páteční odpolední los osmifinále budou netrpělivě očekávat v Římě, ne Rotterdamu. K nepřístojným projevem domácích "tiežfanúšikov" zaujal razantní stanovisko trenér Feyenoordu Fred Rutten. Viac: http://cz.top10-bookies.com nebo slovenština: sk.top10-bookies.com